Student UIC (1.0.0-beta1) - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Default
he: ברירת מחדל

en: General
he: כללי

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Pattern
he: פורמט

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.
