Student UIC (1.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Default
pl: Domyślny

en: General
pl: Ogólne

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Minimum length
pl: Minimalna długość

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Field types
pl: Typy pól
