Student UIC (1.0.0-beta1) - en to vi translation catalogue (6 entries)

en: Default
vi: Mặc định

en: General
vi: Tổng quát

en: Maximum length
vi: Độ dài tối đa

en: Pattern
vi: Mẫu

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: The maximum length of the field in characters.
vi: Số ký tự tối đa của trường.
