Student UIC (1.0.1-beta1) - en to bo translation catalogue (5 entries)

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Maximum length
bo: ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Default value
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: The maximum length of the field in characters.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ཆེས་རིང་བའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚད།
