Student UIC (1.0.1-beta1) - en to ca translation catalogue (7 entries)

en: Default
ca: Per defecte

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Pattern
ca: Patró

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Minimum length
ca: Longitud mínima

en: The maximum length of the field in characters.
ca: La llargada màxima del camp en caràcters.

en: Field types
ca: Tipus de camps
