Student UIC (1.0.1-beta1) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Default
de: Standard

en: General
de: Allgemein

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: Pattern
de: Muster

en: Default value
de: Standardwert

en: Minimum length
de: Mindestlänge

en: The maximum length of the field in characters.
de: Die Maximallänge des Feldes in Zeichen

en: Field types
de: Feldtypen
