Student UIC (1.0.1-beta1) - en to hu translation catalogue (7 entries)

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: General
hu: Általános

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Pattern
hu: Minta

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Field types
hu: Mezőtípusok
