Student UIC (1.0.1-beta1) - en to lt translation catalogue (7 entries)

en: Default
lt: Numatytasis

en: General
lt: Bendras

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: Pattern
lt: Šablonas

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: The maximum length of the field in characters.
lt: Didžiausias laukelio ilgis simboliais.

en: Field types
lt: Laukelių tipai
