Student UIC (1.0.1-beta1) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Default
oc: Per defaut

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Pattern
oc: Motiu

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.
