Student UIC (1.0.1-beta1) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: Default
sv: Förvald

en: General
sv: Allmän

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Pattern
sv: Mönster

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Minimum length
sv: Kortaste längd

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: Field types
sv: Fälttyper
