Student UIC (1.0.0-beta1) - en to fi translation catalogue (7 entries)

en: Default
fi: Oletus

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Field types
fi: Kenttätyypit
