Student UIC (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Default
nl: Standaard

en: General
nl: Algemeen

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Pattern
nl: Patroon

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Minimum length
nl: Minimumlengte

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Field types
nl: Veldtypes
