Student UIC (1.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Default
ro: Implicit

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Pattern
ro: Model

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Field types
ro: Tipuri de câmp
