Students (DB Example) (2.0.1) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Age
nl: Leeftijd

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Add
nl: Toevoegen

en: operations
nl: bewerkingen

en: Gender
nl: Geslacht

en: Male
nl: Man

en: Female
nl: Vrouw

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: About
nl: Over

en: Students
nl: Studenten

en: display
nl: weergave
