Students (DB Example) (2.0.2) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Age
tr: Yaş

en: Edit
tr: Düzenle

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Add
tr: Ekle

en: operations
tr: işlemler

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Male
tr: Erkek

en: Female
tr: Bayan

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: About
tr: Hakkında
