Students (DB Example) (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Add
fr: Ajouter

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Gender
fr: Sexe

en: Male
fr: Homme

en: Female
fr: Femme

en: @type: deleted %title.
fr: @type : %title supprimé.

en: Students
fr: Étudiants

en: display
fr: Affichage

en: Hello World
fr: Bonjour Le Monde
