Students (DB Example) (8.x-1.4) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Age
da: Alder

en: Edit
da: Redigér

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Add
da: Tilføj

en: operations
da: handlinger

en: Gender
da: Køn

en: Male
da: Mand

en: Female
da: Kvinde

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: About
da: Om
