Students (DB Example) (8.x-1.5) - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Edit
eu: Editatu

en: Name
eu: Izena

en: Save
eu: Gorde

en: Add
eu: Gehitu

en: operations
eu: eragiketak

en: @type: deleted %title.
eu: @type: %title ezabatuta.

en: About
eu: (r)i buruz
