Students (DB Example) (8.x-1.5) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Age
pt: Idade

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: Add
pt: Adicionar

en: operations
pt: operações

en: Gender
pt: Gênero

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title foi apagado.

en: About
pt: Sobre
