Students (DB Example) (8.x-1.6) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Age
hu: Kor

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: operations
hu: műveletek

en: Gender
hu: Nem

en: Male
hu: Férfi

en: Female
hu: Nő

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: About
hu: Leírás

en: display
hu: megjelenítés
