Studicomy Theme (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Import
hi: आयात करें

en: Core
hi: कोर

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Add a new comment to this page.
hi: इस पृष्ठ के लिए एक नई टिप्पणी जोड़ें.

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)
