Studicomy Theme (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Import
it: Importa

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Add a new comment to this page.
it: Aggiungi un nuovo commento a questa pagina.

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
it: <a href="@login">Accedi</a> o <a href="@register">registrati</a> per inserire commenti.

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
it: <a href="@login">Accedi</a> per lasciare commenti

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina
