Style Entity (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Other
pt: Outro

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Reference
pt: Referência

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Uses
pt: Usos

en: Styles
pt: Estilos

en: Display the label of the referenced entities.
pt: Exibir a etiqueta das entidades referenciadas.

en: Change handler
pt: Mudar o manipulador

en: The referenced entity
pt: A entidade referenciada

en: An entity field containing an entity reference.
pt: Um campo de entidade contendo uma referência de entidade.

en: Reference type
pt: Tipo de referência

en: Type of item to reference
pt: Tipo de item a referenciar

en: Reference method
pt: Método de referência

en: @label ID
pt: Id. @label
