Style Guide (Admin) (1.0.0) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Forms
de: Formulare

en: Submit
de: Absenden

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Password
de: Passwort

en: Small
de: Klein

en: Large
de: Groß

en: Success
de: Erfolg

en: Warning
de: Warnung

en: Colors
de: Farben

en: Content Links
de: Inhaltsverknüpfungen

en: Radios
de: Optionsfelder

en: Badges
de: Abzeichen

en: Tables
de: Tabellen

en: Light
de: Hell

en: Primary
de: Primär

en: Alerts
de: Alarme

en: Checkbox
de: Kontrollkästchen

en: Secondary
de: Zweites

en: Accordion
de: Akkordeon

en: Checkboxes
de: Kontrollkästchen

en: Pagination
de: Seitennummerierung

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Progress
de: Fortschritt

en: Dark
de: Dunkel

en: Theme name
de: Theme-Name

en: Headings
de: Überschriften

en: Figure
de: Figur

en: Cards
de: Karten

en: Danger
de: Gefahr
