Style Guide (Admin) (1.0.0) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Forms
fr: Formulaires

en: Submit
fr: Soumettre

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Password
fr: Mot de passe

en: Link
fr: Lien

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Theme
fr: Thème

en: Success
fr: Succès

en: Warning
fr: Avertissement

en: Colors
fr: Couleurs

en: Tabs
fr: Onglets

en: Radios
fr: Boutons radios

en: Tables
fr: Tableaux

en: Light
fr: Léger

en: Primary
fr: Primaire

en: Checkbox
fr: Case à cocher

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Accordion
fr: Accordéon

en: Checkboxes
fr: Cases à cocher

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Progress
fr: Progression

en: Dark
fr: Sombre

en: Theme name
fr: Nom du thème

en: Headings
fr: Titres

en: Pills
fr: Pastilles

en: Cards
fr: Cartes
