Style Guide (Admin) (1.0.0) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Submit
hu: Beküldés

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Password
hu: Jelszó

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Theme
hu: Smink

en: Success
hu: Sikeres

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Colors
hu: Színek

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Info
hu: Infó

en: Regular
hu: Általános

en: Tabs
hu: Fülek

en: Radios
hu: Választógombok

en: Badges
hu: Kitűzők

en: Tables
hu: Táblázatok

en: Popups
hu: Felugrók

en: Light
hu: Világos

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Alerts
hu: Riasztások

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Checkboxes
hu: Jelölőnégyzetek

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Progress
hu: Feldolgozottság

en: Dark
hu: Sötét

en: Theme name
hu: Sminknév

en: Headings
hu: Címsorok

en: Danger
hu: Veszély
