Style Guide (Admin) (1.0.0) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Submit
nl: Indienen

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Theme
nl: Thema

en: Success
nl: Succes

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Colors
nl: Kleuren

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Radios
nl: Keuzerondjes

en: Tables
nl: Tabellen

en: Light
nl: Licht

en: Primary
nl: Primair

en: Checkbox
nl: Keuzevakje

en: Secondary
nl: Secundair

en: Accordion
nl: Accordeon

en: Checkboxes
nl: Keuzevakjes

en: Pagination
nl: Paginering

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Progress
nl: Voortgang

en: Dark
nl: Donker

en: Theme name
nl: Thema-naam

en: Headings
nl: Koppen

en: Cards
nl: Kaarten

en: Danger
nl: Gevaar
