Style Library Entity (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Changed
fr: Modifié

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Delete all translations
fr: Supprimer toutes les traductions

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
fr: Les traductions de @entity-type suivantes vont être supprimées :

en: Delete @language translation
fr: Supprimer la traduction @language

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
fr: La traduction @language de l'entité @entity-type %label a été supprimée.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
fr: Êtes-vous certain de vouloir supprimer la traduction @language de l'entité @entity-type %label ?

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
