Style Library Entity (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Delete all translations
nl: Alle vertalingen verwijderen

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
nl: De volgende vertalingen van @entity-type zullen worden verwijderd:

en: Delete @language translation
nl: Vertaling @language verwijderen

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
nl: De @language vertaling van @entity-type %label is verwijderd.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
nl: Weet u zeker dat u de @language vertaling van @entity-type %label wilt verwijderen?

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Create new %type_name entities
nl: Nieuwe %type_name-entiteiten aanmaken
