Style Library Entity (2.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Changed
hi: बदल गया

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Delete all translations
hi: सभी अनुवाद मिटाएं

en: The following @entity-type translations will be deleted:
hi: निम्नलिखित @entity-type के अनुवाद हटा दिए जाएंगे।

en: Delete @language translation
hi: @language अनुवाद हटाएं।

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
hi: @entity-type %label @language अनुवाद को हटा दिया गया है।

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
hi: क्या आप सुनिश्चित हैं कि आप @entity-type %label के @language अनुवाद को हटाना चाहते हैं?
