Style Library Entity (2.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Authored by
it: Creato da

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Changed
it: Modificato

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Delete all translations
it: Elimina tutte le traduzioni

en: The following @entity-type translations will be deleted:
it: Saranno rimosse le seguenti traduzioni di @entity-type:

en: Delete @language translation
it: Elimina la traduzione in @language

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
it: Eliminata la traduzione in @language di %label @entity-type.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
it: Vuoi davvero eliminare la traduzione in @language di %label @entity-type?
