Style Library Entity (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Changed
pt: Alterado

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Delete all translations
pt: Apagar todas as traduções

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
pt: As seguintes @entity-type traduções serão excluídas:

en: Delete @language translation
pt: Excluir a tradução de @language

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
pt: A tradução @entity-type %label @language foi excluída.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
pt: Tem certeza que deseja excluir a tradução @language do @entity-type %label?

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
