Style Library Entity (2.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Authored by
uk: Автор

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Changed
uk: Змінено

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Delete all translations
uk: Видалити усі переклади

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
uk: Наступні переклади @entity-type translations будуть видалені:

en: Delete @language translation
uk: Видалити переклад на мову @language

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
uk: Переклад на мову @language для @entity-type %label було успішно видалено.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити переклад на мову @language для @entity-type %label?

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
