Style Selector (2.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Size
hu: Méret

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Large
hu: Nagy

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Square
hu: Négyzet

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Red
hu: Vörös

en: White
hu: Fehér

en: Lime
hu: Zöldcitrom

en: Purple
hu: Bíbor

en: Cyan
hu: Ciánkék

en: Teal
hu: Halványkék

en: Violet
hu: Bíbor

en: Pink
hu: Rózsaszín

en: Green
hu: Zöld

en: Orange
hu: Narancs

en: Black
hu: Fekete

en: Yellow
hu: Sárga

en: color
hu: szín

en: Round
hu: Kerekítés

en: Neutral
hu: semleges

en: Sky
hu: Ég

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Navy
hu: Tengerészkék

en: Extra CSS classes
hu: Extra CSS osztályok

en: Allowed values function
hu: Engedélyezett értékek funkciója

en: List (text) settings
hu: Lista (szöveges) beállításai

en: Allowed value with label
hu: Engedélyezett érték címkével
