Style Selector (2.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Size
uk: Розмір

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Large
uk: Велике

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Square
uk: Квадрат

en: Allowed values list
uk: Список дозволених значень

en: Red
uk: Червоний

en: White
uk: Білий

en: Lime
uk: Лимонний

en: Purple
uk: Пурпуровий

en: Cyan
uk: Блакитний

en: Teal
uk: Зеленувато-блакитний

en: Violet
uk: Фіолетовий

en: Pink
uk: Рожевий

en: Green
uk: Зелений

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: Black
uk: Чорний

en: Yellow
uk: Жовтий

en: color
uk: колір

en: Indigo
uk: Індиго

en: Round
uk: Округлення

en: Neutral
uk: Середня

en: Sky
uk: Небо

en: Fuchsia
uk: синяво-червоний

en: Field types
uk: Типи полів

en: Navy
uk: Морський

en: Type: @type
uk: Тип: @type

en: Extra CSS classes
uk: Додаткові класи CSS

en: Allowed values function
uk: Дозволені значення функції

en: List (text) settings
uk: Налаштування списку (текст)

en: Allowed value with label
uk: Дозволене значення з міткою

en: Empty option label
uk: Мітка порожнього варіанта
