Style Selector (2.0.0-alpha3) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Size
de: Größe

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Large
de: Groß

en: Advanced Settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: Square
de: Quadrat

en: Allowed values list
de: Liste zulässiger Werte

en: White
de: Weiß

en: Lime
de: Limette

en: color
de: Farbe

en: Round
de: Runden

en: Sunrise
de: Sonnenaufgang

en: Field types
de: Feldtypen

en: Extra classes
de: Zusätzliche Klassen

en: Type: @type
de: Typ: @type

en: Extra CSS classes
de: Zusätzliche CSS-Klassen

en: Allowed values function
de: Erlaubte Wertefunktion

en: Size: @size
de: Größe: @size

en: List (text) settings
de: Liste (Text) Einstellungen

en: Allowed value with label
de: Erlaubter Wert mit Beschriftung

en: Empty option label
de: Beschriftung für leere Option
