Style Selector (2.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Size
pt: Tamanho

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Large
pt: Grande

en: Advanced Settings
pt: Configurações avançadas

en: Square
pt: Quadrado

en: Allowed values list
pt: Lista dos valores permitidos

en: White
pt: Branco

en: color
pt: cor

en: Round
pt: Arredondar

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Extra CSS classes
pt: Classes CSS adicionais

en: Allowed values function
pt: Valores permitidos para função

en: List (text) settings
pt: Configurações de lista (texto)

en: Allowed value with label
pt: Valor permitido com rótulo
