Style Selector (2.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Size
it: Dimensione

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Large
it: Grande

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Square
it: Quadrato

en: Allowed values list
it: Elenco dei valori ammessi

en: White
it: Bianco

en: color
it: colore

en: Round
it: Arrotonda

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Type: @type
it: Tipo: @type

en: Allowed values function
it: Funzione per valori consentiti

en: List (text) settings
it: Impostazioni elenco (testo)

en: Allowed value with label
it: Valore consentito con etichetta
