Style Selector (2.0.0-alpha4) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Size
sv: Storlek

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Large
sv: Stor

en: Advanced Settings
sv: Utökade inställningar

en: Square
sv: Ruta

en: Allowed values list
sv: Lista med tillåtna värden

en: White
sv: Vit

en: color
sv: färg

en: Round
sv: Avrundning

en: Field types
sv: Fälttyper

en: Allowed values function
sv: Funktion för tillåtna värden

en: Allowed value with label
sv: Tillåtet värde med etikett
