Style Selector (2.0.0-alpha6) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Size
fr: Taille

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Large
fr: Grand

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Color
fr: Couleur

en: Square
fr: Carré

en: Allowed values list
fr: Liste des valeurs autorisées

en: White
fr: Blanc

en: Lime
fr: Lime (vert)

en: color
fr: couleur

en: Round
fr: Arrondi

en: Sunrise
fr: Lever du soleil

en: Field types
fr: Types de champs

en: Extra CSS classes
fr: Classes CSS supplémentaires

en: Allowed values function
fr: Fonction des valeurs autorisées

en: List (text) settings
fr: Paramètres de liste (texte)

en: Allowed value with label
fr: Valeur autorisée avec libellé

en: Empty option label
fr: Étiquette d'option vide
