Style Selector (2.0.0-beta1) - en to he translation catalogue (14 entries)

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Size
he: גודל

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Large
he: גדול

en: Color
he: צבע

en: Square
he: רבוע

en: Allowed values list
he: רשימת ערכים מותרים

en: White
he: לבן

en: Examples:
he: דוגמאות:

en: color
he: צבע

en: Round
he: עגל
