Styled Google Map (3.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Closed
ja: クローズド

en: Enable
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Location
ja: 場所

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Price
ja: 価格

en: Google Maps API Key
ja: GoogleマップAPIキー

en: Font size
ja: フォントサイズ

en: Changed
ja: 変更済

en: Top left
ja: 左上

en: Top right
ja: 右上

en: Bottom right
ja: ボトム 右

en: Bottom left
ja: ボトム 左

en: From address
ja: 差出人アドレス

en: Viewport padding
ja: ビューポート（表示域）のパディング

en: Zoom
ja: ズーム

en: pixels
ja: ピクセル

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Gradient
ja: グラデーション

en: Top center
ja: トップ 中央

en: Bottom center
ja: ボトム 中央

en: Min width
ja: 最小の幅

en: Max width
ja: 最大の幅

en: Provide markup text for the area.
ja: エリアにマークアップテキストを提供。

en: Entity label
ja: エンティティラベル

en: Field formatters
ja: フィールドフォーマッター

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
