Styled Google Map (8.x-2.0-rc3) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Closed
oc: Tampat

en: Enable
oc: Activar

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: View
oc: Veire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Location
oc: Emplaçament

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Padding
oc: Emplenatge

en: Google Maps API Key
oc: Clau de la Google Maps API

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Map type
oc: Tipe de mapa

en: Style
oc: Estil

en: Changed
oc: Modificat

en: Font family
oc: Poliça de caractèrs

en: pixels
oc: pixèls

en: Provide markup text for the area.
oc: Provesir un tèxte balisat per la zòna.

en: Wrapper class
oc: Classa de l'envolopa (wrapper)
