Styled Google Map (8.x-2.0) - en to da translation catalogue (43 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Closed
da: Lukket

en: Enable
da: Aktivér

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Icon
da: Ikon

en: View
da: Vis

en: without
da: uden

en: Created
da: Oprettet

en: Location
da: Lokation

en: API Key
da: API-nøgle

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Price
da: Pris

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Map type
da: Korttype

en: Style
da: Typografi

en: Changed
da: Ændret

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: From address
da: Afsenderadresse

en: Opened
da: Åbnet

en: Font family
da: Skriftfamilie

en: pixels
da: pixel

en: Colour
da: Farve

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Gradient
da: Farveforløb

en: Top center
da: Top midt

en: Bottom center
da: Bund midt

en: Provide markup text for the area.
da: Brug markup-tekst til dette tekstområde.

en: Max height
da: Maks. højde

en: Places
da: Steder

en: Wrapper class
da: Wrapper-klasse

en: Field formatters
da: Formateringsenheder for felter
