Styled Google Map (8.x-2.0) - en to gl translation catalogue (34 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Closed
gl: Pechada

en: Enable
gl: Activar

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Icon
gl: Icona

en: View
gl: Ver

en: Created
gl: Creado

en: Location
gl: Localización

en: Authored by
gl: Creado por

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Price
gl: Prezo

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Google Maps API Key
gl: Clave de API de Google Maps

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Map type
gl: Tipo de mapa

en: Style
gl: Estilo

en: Changed
gl: Cambiado

en: Top left
gl: Arriba á esquerda

en: Top right
gl: Arriba á dereita

en: Bottom right
gl: Abaixo á dereita

en: Bottom left
gl: Abaixo á esquerda

en: pixels
gl: píxeles

en: Gradient
gl: Degradado

en: Top center
gl: Arriba centrado

en: Bottom center
gl: Abaixo centrado

en: Provide markup text for the area.
gl: Proporcionar o texto de marcado para a área.

en: Wrapper class
gl: Clase do envoltorio
