Styled Google Map (8.x-2.2) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Closed
tr: Kapalı

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Icon
tr: Simge

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Location
tr: Konum

en: Authored by
tr: Yazan

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Price
tr: Fiyat

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Google Maps API Key
tr: Google Haritalar (Google Maps) API anahtarı

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Changed
tr: Değişti

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: From address
tr: Gönderenin adresi

en: Border color
tr: Kenarlık rengi

en: pixels
tr: piksel

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Top center
tr: Üst orta

en: Bottom center
tr: Alt orta

en: Provide markup text for the area.
tr: Alan için biçimleme metni sağlar.

en: Max height
tr: En fazla yükseklik

en: Wrapper class
tr: Sarıcı sınıfı

en: Entity label
tr: Varlık etiketi

en: Field formatters
tr: Alan biçimleyicileri
