Styled Google Map (8.x-2.2) - en to uk translation catalogue (63 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Closed
uk: Закрито

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Icon
uk: Іконка

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Location
uk: Місце розташування

en: Authored by
uk: Автор

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Price
uk: Ціна

en: Background color
uk: Колір тла

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Padding
uk: Внутрішній відступ

en: Google Maps API Key
uk: Ключ від Google Maps API

en: Font size
uk: Розмір шрифту

en: Map type
uk: Тип карти

en: Style
uk: Стиль

en: Changed
uk: Змінено

en: Top left
uk: Верхній лівий

en: Top right
uk: Верхній правий

en: Bottom right
uk: Нижній правий

en: Bottom left
uk: Знизу зліва

en: From address
uk: Адреса відправника

en: Border color
uk: Колір рамки

en: Drawing
uk: Малювання

en: Opened
uk: Відкрито

en: Radius
uk: Радіус

en: Font family
uk: Гарнітура

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: pixels
uk: пікселів

en: Colour
uk: Колір

en: with
uk: з

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Gradient
uk: Градієнт

en: Geometry
uk: Геометрія

en: Import failed
uk: Помилка імпортування

en: Top center
uk: У центрі зверху

en: Bottom center
uk: У центрі знизу

en: Max width
uk: Максимальна ширина

en: Select field
uk: Оберіть поле

en: Font weight
uk: Стиль шрифту

en: Provide markup text for the area.
uk: Введення в область розміченого тексту.

en: Max height
uk: Максимальна висота

en: Places
uk: Місця

en: Wrapper class
uk: Клас обгортки

en: Border width
uk: Ширина границі

en: Which field contains geodata?
uk: Яке поле містить географічні дані?

en: Select the view mode
uk: Оберіть режим перегляду

en: Entity label
uk: Мітка сутності

en: Field formatters
uk: Форматери полів

en: Map style
uk: Стиль карти

en: JSON Style
uk: Стиль JSON

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Min height
uk: Мін.висота
