Styled Google Map (8.x-2.3) - en to hu translation catalogue (65 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Closed
hu: Lezárt

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: View
hu: Megtekintés

en: Created
hu: Létrehozva

en: Location
hu: Helyszín

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Authored by
hu: Szerző

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Price
hu: Ár

en: Desc
hu: Csökk

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Padding
hu: Belső margó

en: Google Maps API Key
hu: Google Maps API kulcs

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Font size
hu: Betűméret

en: Map type
hu: Térkép típusa

en: Controls
hu: Vezérlők

en: Style
hu: Stílus

en: Changed
hu: Módosítva

en: Top left
hu: Fenn balra

en: Top right
hu: Fenn jobbra

en: Bottom right
hu: Lenn jobbra

en: Bottom left
hu: Lenn balra

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: From address
hu: Feladó címe

en: Border color
hu: Keretszín

en: Opened
hu: Nyitott

en: Radius
hu: Sugár

en: Font family
hu: Betűcsalád

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: pixels
hu: képpont

en: Colour
hu: Szín

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Gradient
hu: Színátmenet

en: Top center
hu: Felső közép

en: Bottom center
hu: Alsó közép

en: Cluster
hu: Fürt

en: Min width
hu: Minimális szélesség

en: Max width
hu: Megengedett szélesség

en: Provide markup text for the area.
hu: Jelölő szöveget biztosít a terület számára.

en: Max height
hu: Megengedett magasság

en: Arrow size
hu: Nyílméret

en: Places
hu: Helyek

en: Asc
hu: Növ

en: Wrapper class
hu: Befoglaló osztály

en: Master
hu: Mester

en: Which field contains geodata?
hu: Melyik mező tartalmaz geoadatokat?

en: Entity label
hu: Entitáscímke

en: Public transport
hu: Tömegközlekedés

en: Field formatters
hu: Mező formázók

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Min height
hu: Minimális magasság
