Styled Google Map (8.x-2.3) - en to it translation catalogue (45 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Closed
it: Chiuso

en: Enable
it: Abilita

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Location
it: Posizione

en: Authored by
it: Creato da

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Price
it: Prezzo

en: Desc
it: Disc

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Sort by
it: Ordina per

en: Font size
it: Dimensione del carattere

en: Controls
it: Controlli

en: Style
it: Stile

en: Changed
it: Modificato

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Apply
it: Applica

en: From address
it: Indirizzo mittente

en: Opacity
it: Opacità

en: pixels
it: pixel

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Geometry
it: Geometria

en: Top center
it: Centro in alto

en: Bottom center
it: Centro in basso

en: Cluster
it: Gruppo

en: Max width
it: Larghezza massima

en: Provide markup text for the area.
it: Fornisce un testo a marcatori per l'area.

en: Max height
it: Altezza massima

en: Wrapper class
it: Classe wrapper

en: Master
it: Principale

en: Entity label
it: Etichetta dell'entità

en: Field formatters
it: Formattatori di campo
