Styled Google Map (8.x-2.3) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Closed
ro: Închis

en: Enable
ro: Activare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: View
ro: Afișează

en: Created
ro: Creat

en: Location
ro: Locația

en: API Key
ro: Cheie API

en: Authored by
ro: Autor

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Price
ro: Preţ

en: Desc
ro: Descendent

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Style
ro: Stil

en: Changed
ro: Schimbat

en: Top left
ro: Stânga sus

en: Top right
ro: Dreapta sus

en: Bottom right
ro: Dreapta jos

en: Bottom left
ro: Stânga jos

en: Apply
ro: Aplică

en: pixels
ro: pixeli

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Top center
ro: Sus centru

en: Bottom center
ro: Jos centru

en: Provide markup text for the area.
ro: Furnizează text de marcaj pentru această zonă.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Wrapper class
ro: Clasa wrapper-ului

en: Master
ro: Expert

en: Entity label
ro: Eticheta entității

en: Field formatters
ro: Formatări pentru câmp
